O nás

Naše motto: Lidské a přírodní zákony mají jedno společné. Čím více se je snažíte pochopit, tím méně jim rozumíte.

Pokud vystudujete práva, stanete se advokátem a většinu svého života věnujete snaze pochopit smysl a obsah zákonů, musíte dříve či později dojít k závěru, že ve srovnání se zákony přírody trpí ty naše jistými nedostatky.

O to víc vás začne přitahovat svět harmonie a vyladění energií, ve kterém má každá maličkost svůj smysl a účel, aby jedna pomáhala druhé a společně vytvářely dokonale funkční celek. A pokud máte navíc v rodině selské předky, může se vám dost dobře stát, že vám jednoho dne přijde shora zvláštní obraz.

Jen stěží se v něm poznáváte. Nesedíte totiž v křesle ve své kanceláři, ale na trávě mezi záhony levandule, šalvěje a meduňky a místo závanu z klimatizace na vás vane čerstvý vzduch. Na sobě nemáte oblek ani kravatu, ale od hlíny zašpiněné montérky, pracovní boty a rukavice. Před vámi neleží počítač, ale rýč a lopata. Stačí docela krátká chvíle a vy se cítíte najednou jinak, dobiti onou zvláštní energií…

pěstování s láskou

Ten obraz ke mně přišel a stal se trvalou součástí mého života, stejně jako ono střídání pracovišť, obleků, bot a pracovního náčiní. Tak vznikla naše rodinná bylinářská zahrada ve středočeské vesnici Halouny na úpatí brdských lesů a stala se základnou pro pěstování léčivých bylin, které používáme k výrobě čistých domácích přírodních produktů, zejména bylinných hydrolátů. Velkou inspirací k jejich výrobě bylo pro mne absolvování skvělého kurzu bylinkové terapie, za což patří poděkování paní Monice Golasovské Čechové, přední odbornici v oboru bylinářství (www.bylinkova-terapie.cz).

Přijměte tedy pozvání do naší Halounské zahrady a nechte se zlákat vůní, chutí a účinky produktů, které z ní vzešly.

Karel Zuska