Bylinné oleje

bylinný olej

Bylinný olej (olejový macerát) je čistý přírodní produkt, který vzniká výluhem čerstvých květů léčivých bylin v bio slunečnicovém oleji nejprve na přímém slunci a poté na tmavém chladném místě. Do oleje se tak postupně extrahují účinné látky a vonné esence.

Bylinný éterický olej vzniká jako vedlejší produkt při výrobě bylinného hydrolátu a obsahuje 100% neředěný přírodní olej z léčivé byliny.

Bylinné oleje mají všestranné použití, vždy s ohledem na účinky konkrétní byliny, ze které se vyrábí. Lze je užívat vnitřním i vnějším způsobem, kdy zaujímají své místo v léčitelské a fyzioterapeutické praxi, aromaterapii, gastronomii, kosmetice, wellness. U některých se využívá jejich schopnosti odpuzovat hmyz, jiné jsou užitečné i pro domácí mazlíčky.

Bylinné oleje v naší nabídce

bylinný olej

Levandulový éterický olej

Levandulový olej zklidňuje a hydratuje pokožku. Má zároveň účinky čistící a regenerační.

Je účinný po po podráždění, poranění, popálení, bodnutí hmyzem apod.

Hodí se aromaterapii a relaxační koupel, inhalaci, i jako přídavek do nápoje

bylinný olej

Měsíčkový olej
(macerát květu)

Macerát květu měsíčku lékařského regeneruje a pomáhá zklidnit citlivou a popraskanou pokožku

Je vhodný k aplikaci po zhojených jizvách, popáleninách, ke zmírnění otoků po námaze, v oblasti křečových žil a bércových vředů či omrzlin

bylinný olej

Třezalkový olej
(macerát natě)

Macerát z kvetoucí natě třezalky tečkované funguje velmi účinně jako masážní prostředek a pomáhá při bolestech kloubů, svalů a šlach.

Je rovněž dobrou dezinfekcí kůže.